SON DAKİKA

Müsiad Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı Samsun'Da Yapıldı

Bu haber 15.11.2021 15:28:00 'de eklendi ve 1197 kez görüntülendi.

 

Haber: M. Beşir Buyruk

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Erzincan İl Başkanı Ertan Buyruk, MÜSİAD Samsun İl Temsilciliği'nin düzenlediği ve 19 Bölge Başkanının katılımıyla gerçekleşen MÜSİAD Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı'nın oldukça verimli geçtiğini söyledi

MÜSİAD Erzincan Başkanı Ertan Buyruk geçtiğimiz hafta Samsun'da düzenlenen ve toplam 19 ilin temsilcisinin katıldığı MÜSİAD Bölgesel İş Geliştirme Toplantısını değerlendirdi. MÜSİAD Erzincan İl Başkanı Buyruk "Gerçekleşen bu tarz toplantıların meyvelerini ilerleyen süreçte toplamaya başlayacağız" dedi.

Ertan Buyruk açıklamasını şu şekilde sürdürdü; " Samsun Başkanımız Hasan Tahsin Şengül beyin ev sahipliğinde, 19 il başkanları ve başkan yardımcılarının katılımı ile "Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı" yapıldı. Toplantıya yaklaşık yüz civarında MÜSİAD üyesi katılım gösterdi. Bunu çok önemsiyoruz çünkü her kişi bizim için çok önemlidir. Oldukça güzel açıklamalar ve sunumlar oldu. Bizler Erzincan MÜSİAD olarak söz aldık ve şehrimizin ihtiyacı olan yatırımcılardan ve 6. Bölge teşviklerinden bahsettik, bunların kaçırılmayacak fırsatlar olduğunu anlattık. Genelde Karadeniz illerinin yer aldığı toplantıda kendilerinde yetersiz olan saha ve arazi ihtiyaçlarının bizim müsait olan Erzincan'ımızda değerlendirilebilineceğini anlattık. Aynı gün içinde ikinci oturum ise meslek masaları oluşturulmuş, burada sektörel dalda çalışmalar yapıldı. Tanıtım noktasında gıda dalında tulum peyniri, turistik eşya dalında ise bakırı ön planda tutmaya çalıştık.
MÜSİAD Erzincan olarak bu tür organizasyonların oldukça verim olduğunu bir sonraki 3. Bölge toplantısının Erzincan'da yapılmasını toplantıya iştirak eden il başkanlarına teklif ettim. Kabul edilmesi dahilinde yaklaşık 100 kişilik MÜSİAD üyesi sanayici ve tüccarın Erzincan’a gelmesi ve burayı daha yakından tanıması, kısmet de olursa yatırıma dönüşmesini arzu ediyoruz."

MÜSİAD Erzincan Başkanı Ertan Buyruk, açıklamalarının sonunda bu tür organizasyonların devam etmesi ve pandemi sürecinin zararlarının en aza indirilmesi için bazı projelerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER