SON DAKİKA

‘'Haydi Gençler Aşıya''

Bu haber 12.8.2021 12:22:52 'de eklendi ve 1531 kez görüntülendi.

Haber: Hatice Zengin
Kampanyanın startını vermek üzere ilk olarak Ordu Caddesi üzerindeki Saat Kulesi önünde kurulan aşı standını ziyaret eden Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindekilere, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik tarafından bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu 3’ncü doz Covid 19 aşısını olarak kampanyaya destek verdi.
Ardından ‘’Haydi Gençler Aşıya’’ Kampanyasına destek veren kafe ve restoranları ziyaret eden Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindekiler, buradaki müşterilere aşılamanın önemi ve başlatılan kampanya ile ilgili bilgilendirme yaparak, işletmelerin girişlerine kampanya ile ilgili afişleri astılar.
Vali Mehmet Makas, Erzincan’da dün itibari ile 1’inci doz aşılamada yüzde 65’i geçerek, turuncu kategoriden sarı kategoriye geçildiğini, ama asıl hedefin ilimizi mavi kategorideki iller arasına ulaştırmak olduğunu belirtti.
Bu hedefe ulaşmak ve herhangi bir kısıtlama ile karşı karşıya kalmamak için özellikle gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın aşı olması için çalıştıklarını ifade eden Erzincan Valisi Mehmet Makas "Bu noktada Ticaret ve Sanayi Odamız ile Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğimiz ve esnaflarımız da destek verdi. Kampanya kapsamında esnafımız aşı kartını gösteren vatandaşlarımıza yüzde 25 indirim yapacak. Desteklerini esirgemeyen esnaflarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER