RESMİ İLAN VERGİ KAYITLARINI ve ASKI DURUMUNU KONTROLE DAVET DUYURUSU « YENİ ERZİNCAN GAZETESİ

24 Temmuz 2024 - 14:20

RESMİ İLAN VERGİ KAYITLARINI ve ASKI DURUMUNU KONTROLE DAVET DUYURUSU

RESMİ İLAN VERGİ KAYITLARINI ve ASKI DURUMUNU KONTROLE DAVET DUYURUSU
Son Güncelleme :

28 Kasım 2022 - 18:33

İLAN

ERZİNCAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI’NDAN

VERGİ KAYITLARINI ve ASKI DURUMUNU KONTROLE DAVET DUYURUSU

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun S3. Maddesi ve Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Nisan ayında yapılacak olan Odamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi

kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarım düzeltmeleri zorunludur.

Aynı Kanun hükümleri uyarınca, Odamıza olan aidatlarını ödememeleri nedeniyle askı

listesine alınan ve bu nedenle Odamız meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinmiş olan üyelerimizin seçimlere katılabilmeleri, aidat borçlarım ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ve borç durumlanna ilişkin Oda kayıtlan,

ilan tarihinden itibaren 5 iş günü boyunca hafta içi her gün 08:30-17:30 saatleri arasında

incelemeye açık tutulacak olup, hatalı kayıtlann düzeltilmesi için başvuruların vergi dairesinden alınmış vergi mükellefiyetlerini gösteren bir evrak ile birlikte firma yetkilisi tarafından yazılı olarak yapılması gerekmektedir.

Anılan süre içerisinde, Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarım kontrol etmeyen üyelerimizin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır.

Önemle Duyurulur

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.